Get a site

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Kapatabilirim?

facebook kalıcı hesap silme

Facebook Hesap Kapatma – Dondurma?
Facebook üzerinden açmış olduğunuz hesapları artık kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Hesapların kapatılmasıyla dondurulması oldukça farklı işlemlerdir.

Dondurma işlemi geçici olarak hesabı devre dışı bırakmaktır. Hesabınızı bu sayede devre dışı bırakacak ve arkadaşlarınız tarafından görünmez hale geleceksiniz.

Kapatma işlemi ise, Facebook hesabınızın tamamen veritabanından silinme işlemidir.
.

Dondurulan hesap hakkında…
Facebook hesabınızı dondurursanız, başkaları ve arkadaşlarınız tarafından bu hesap görünmez. Hesabınızı yeniden aktif etmek içinse, yeniden oturum açmanız yeterli olacaktır. Dondurmuş olduğunuz hesaba bir kere bile giriş yapsanız, dondurma işlemi iptal hale gelecektir. Bu yüzden dondurmuş olduğunuz hesaba, açmak için dışında giriş yapmayınız. Birçok insan dondurmuş olduğu hesaba gizli şekilde girdiğini sanacaktır ancak aslında hesap aktif hale gelmektedir.
.
Facebook Hesabı Tamamen silmek
Facebook hesabını tamamıyla kapatmak için, silme işlemini yapmanız gerekiyor. Hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için, https://www.facebook.com/help/delete_account bu adrese girip gerekli ayarları yaptıktan sonra silme işlemini yapmanız gerekiyor. Yalnız belirtmek isteriz ki, hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur.
.

15 gün giriş yapmamak…
Facebook adresinize 15 gün boyunca girmediğiniz takdirde, hesabınız veritabanlarından kalıcı olarak silinecektir. Bu sayede bir daha o hesabınıza ulaşamayacaksınız. Hesaplarınızın silinmesi için, 15 gün boyunca hesaba giriş yapmamanız gerekmektedir. Hesaba yeniden giriş yapmayı denerseniz, silme işlemi iptal olacaktır ve hesabınız yeniden aktif hale gelecektir. 15 gün boyunca giriş yapılmayan hesaplar, bir daha açılmamak üzere tarihe karışacaktır.
.

 

Share Button

Minecraft Mod Download Facebook Kısa Mesaj Alma Ayarları güncel MineCraft Free Mods Texture Packs Map Skin Tools Seeds Download.