Get a site

GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri 06.07.2014 Tikla GünceL BilgileR


  • Anasayfa
  • GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri 06.07.2014 Tikla GünceL BilgileR

GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri

GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri

Oyunun ilk saatlerinde para konusu sizi korkutabilir. Bu sayfada GTA 5′te para kazanabileceğiniz yöntemleri topladık. Oyunda pahalı silahları ve araçları alabilmek için bu sayfaya ihtiyacınız olacak. :)

Lester’ın Yan Görevleri

Oyunda ilerledikçe Lester, Franklin’e yan görevler vererek borsa ile geçinmesine yardımcı olur. Lester’ı dikkatli dinleyin, görev bittiğinde yükselecek olan hisse senetlerine ipucu verir. O hisse senedine daha çok para yatırın ve daha çok gelir elde edin.

Sınırsız Para Kazanın

Eğer sizin için oyunda küçük hileler yapmak sorun değilse bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Bir “oyun hatası” ile ortaya çıkan para hilesini birkaç gün önce sizle paylaşmıştık.

Burada kısaca anlatmak gerekirse bu hile oyundaki gizli para kutusu ile alakalı. Kutuyu aldığınızda bir miktar para kazanıyorsunuz, karakteri değişince kutu tekrar ortaya çıkıyor ve tekrar alabiliyorsunuz. Bu şekilde sınırsız para elde edebilirsiniz.

İncelemek isterseniz: GTA 5′te Garip Para Hilesi

ATM’nin Yanında Pusu Kurun

GTA 5 ATM

ATM’ye gidecek olan insanlar genelde ceplerinde para bulundurur. Bu insanları döverek paralarını alabilirsiniz.

Dükkan Soyun

Diğer bir para kazanma yöntemi de dükkan soymak. Büyük marketleri ve dükkanları daha fazla para alabileceğiniz için tercih edebilirsiniz. Arabanızı dükkanın önüne sürün, içeri girin ve kasiyere silah doğrultun. Kasiyer kasadan parayı boşaltacak. Parayı aldıktan sonra arabanıza binip polislerden kaçabilirsiniz.

İpucu: Bazı dükkanların iki kasası bulunuyor. Birinden parayı aldıktan sonra namluyu öbür kasaya doğrultulsanız kasiyer oradaki paraları da boşaltacaktır.

Gereksiz Şeyler Almayın

Oyunun bir noktası da biriktirmeyle ilgili. Oyunda o kadar çok para harcanacak nokta var ki. Bazı pahalı silahları ve arabaları almak gereksiz olabiliyor, bunun yerine arabaları sokaktan çalıp garajınıza koymanız daha mantıklı. Bu şekilde gerçekten ihtiyacınız olan şeylere paranız kalmış olacak. Ayrıca her zaman silah alımını, araba alımından öncelikli tutun. Arabayı her yerde bulabilirsiniz ancak silah için aynısı geçerli değil.

Mücevher Dükkanı ve Diğer Soygun Görevleri

GTA 5 Mücevher Soygunu

İlk soygun görevinde büyük para kazanıyorsunuz. Kasaya yakın bölgelerde daha değerli mücevherler var, ilk olarak onlara yönelin. Soyguna başlamadan önce en iyi özellikleri olan ekibi toplamak akıllıca olacaktır.

Bu ilk soygunu bitirdikten sonra size daha da fazla para kazandıracak ana hikaye görevlerinde başka soygunlar da yapacaksınız.

Piyasayı Manipüle Edin

Borsayı kontrol edin ve kazancınızı katlayın.

Büyük paralar kazandığınız zaman, akıllı yatırımlarla paranızı daha da büyütebilirsiniz. Franklin’in suikast görevleri neredeyse her zaman şirket sabotajına bağlıdır. Lester size görev açıklamalarında borsa ile ilgili ipuçları verir.

GTA 5 Suikast

Bir şirketin CEO’sunu gözünüze kestirdiğinizde rakip şirketini araştırın. (Yada aşağıdaki listemize bakabilirsiniz.) Ve unutmayın, eğer konuşmada bir şey kaçırdıysanız menüden son diyaloglara bakabilirsiniz. Borsa olayı anında olan birşey değildir, görevi yaptıktan hemen sonra paranızı yatırabilir ve neredeyse tüm gelirleri yine toplayabilirsiniz.

İpucu: Bir suikaste başladıktan sonra karakterinizi değiştiremezsiniz. Her karakterin kendine özgü cüzdanı bulunur. Başlamadan önce tüm karakterleriniz ile yatırım yapın.

Neye yatırım yapılır:

Her suikastten sonra en yüksek gelir için evinize gidin ve zamanın hızlı geçmesi için uyuyun, oyunu kaydedin. Gelir yüzdesi oyundan oyuna değişebilir.

Hotel Assassination: Görevden önce BettaPharmaceuticals (BAWSAQ) yatırım yapın. %40-%50 geri dönüşü olur.
Multi-target Assassination: Görevden önce Debonaire (LCN) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur. Debonaire senetlerinizi sattıktan sonra direk Redwood (LCN) yatırım yapın. Birkaç gün içinde %300 geri dönüş alacaksınız.
Vice Assassination: Görevden önce Fruit (BAWSAQ) yatırım yapın. %50-%60 geri dönüşü olur.
Bus Assassination: Görevden sonra Vapid (BAWSAQ) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur. (Kırmızı okları, grafiği önemsemeyin)
Construction Assassination: Görevden önce GoldCoast (LCN) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur.

Zırhlı Araç Soyun

Oyunun ilk zamanların para kazanmak için çok iyi bir yöntemdir. Sürüşteyken minimap’te rastgele olarak vurgulanırlar. Sürücüleri çıkartın, arka kapıları silahla veya C4 ile patlatıp açın. Genelde alacağınız para $5000′ın üzerindedir. Parayı toplayın ve polislerden kaçın.

Bazen parayı zırhlı araca taşıyan güvenlik görevlilerine rastlayacak kadar şanslı da olabilirsiniz, bu işinizi çok daha kolaylaştırır. Güvenliği alt edin ve parayı alıp kaçın.

Diğer Para İpuçları ve Hileleri

Ammu-Nation İndirimi: Tüm Gun Range görevlerini bitirenler Ammu-Nation’da %15′lik indirime sahip oluyor. Hepsini Gold olarak bitirmek %25 indirim sahibi yapar.

Bedava Silah Geliştirmeleri: Görev sırasında, Ammu-Nation’a uğrayın, bir silah ve tüm geliştirmelerini alın. Kendinizi öldürün ve görevi iptal edin. Bu şekilde tüm paranız geri gelmiş olacak. Ama Ammu-Nation’a geri gidip baktığınızda tüm silah geliştirmeleri hala duruyor olacak. İpucu: Kendinizi öldürdüğünüzde “Retry”e basın (A veya X). “Exit”e basarsanız (B veya O) paranızı geri alamazsınız.

Bedava Araç Tamiri: Aracınızı tamir etmek isterseniz, basitçe oyunu kaydedin ve yeniden açın. Tamamen tamir olmuş bir şekilde karşınızda olacak.

Ayrıca Bilmeniz Gereken 14 GTA V Hilesi / İpucu isimli yazımıza da bakmanızı öneririz, işinize yarayacak ufak para kazanma ve tasarruf yöntemleri görebilirsiniz. :)

Share Button

Minecraft Mod Download GTA 5 PS3 Tüm Hileleri 2014 Tikla New MineCraft Free Mods Texture Packs Map Skin Tools Seeds Download.

GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri 06.07.2014 Tikla GünceL BilgileR ile Benzer Yazılar:

5 July 2014 Saat : 9:39
Comments Off on GTA 5′te Tüm Para Kazanma Yöntemleri 06.07.2014 Tikla GünceL BilgileR

Yorumlara kapalı.

 Son Yazılar FriendFeed
seo kitabı